APSF160ELL101MF05S Datasheet(PDF) - United Chemi-Con
Part No. APSF160ELL101MF05S
Description CAP ALUM POLY 100UF 20% 16V T/H
100µF 16V Aluminum Polymer Capacitor Radial, Can 24 mOhm 5000 Hrs @ 105°C