DSPIC33EP512MC502T-E/MM Datasheet(PDF) - Microchip Technology
Part No. DSPIC33EP512MC502T-E/MM
Description IC MCU 16BIT 512KB FLASH 28QFN
dsPIC dsPIC™ 33EP Microcontroller IC 16-Bit 60 MIPs 512KB (170K x 24) FLASH 28-QFN-S (6x6)
Manufacturer Part Microchip Technology
Part Number Components Description Manufacturer
IC TXRX RS485 LO SLEW 5V 8SOIC1/1 Transceiver
IC MPU MIPS-I 200MHZ 128QFPMIPS-I Microprocessor
OPTOISO 5KV TRANSCEIVER 16SOICRS422
#252MXPR-2535A FILTER HELICAL 405MHZ TYPE 7HW
#458PT-1566=P3 AUDIO TRANSFORMERS / SIGNAL TRAN
#458PT-1720=P3 RF TRANSFORMER 5T:2T:2T 5TERM. G
#A1313AN-0001GGH=P3 VARIABLE INDUCTORS 11.4PF Q= 72
50nH Adjustable Inductor 72 @ 100MHz Nonstandard
#A916CY-3R3M=P3 FIXED IND 3.3UH 3.52A 26 MOHM
3.3µH Shielded Inductor 3.52A 26 mOhm Max Nonstandard
#A921CY-680M=P3 FIXED IND 68UH 730MA 324 MOHM
68µH Shielded Inductor 730mA 324 mOhm Max Nonstandard