MMS-100H-100A Datasheet(PDF) - Altech Corporation
Part No. MMS-100H-100A
Description MANUAL MOTOR START 50KA 80-100A
Manufacturer Part Altech Corporation
Part Number Components Description Manufacturer
IC TXRX RS485 LO SLEW 5V 8SOIC1/1 Transceiver
IC MPU MIPS-I 200MHZ 128QFPMIPS-I Microprocessor
OPTOISO 5KV TRANSCEIVER 16SOICRS422
#458PT-1566=P3 AUDIO TRANSFORMERS / SIGNAL TRAN
#5HT-36020AS-360 FILTER HELICAL 360MHZ TYPE 5HT
#5HW-88560A-914 FILTER HELICAL 914MHZ TYPE 5HW
#A921CY-680M=P3 FIXED IND 68UH 730MA 324 MOHM
68µH Shielded Inductor 730mA 324 mOhm Max Nonstandard
#B952AS-H-100M=P3 FIXED IND
10µH Shielded Wirewound Inductor 2.7A 44 mOhm Max Nonstandard
#B952AS-H-101M=P3 FIXED IND
100µH Shielded Wirewound Inductor 900mA 380 mOhm Max Nonstandard