PCF0J331MCL1GS Datasheet(PDF) - Nichicon
Part No. PCF0J331MCL1GS
Description CAP ALUM POLY 330UF 20% 6.3V SMD
330µF 6.3V Aluminum Polymer Capacitor Radial, Can - SMD 18 mOhm 2000 Hrs @ 105°C