UHE2A271MHT Datasheet(PDF) - Nichicon
Part No. UHE2A271MHT
Description CAP ALUM 270UF 20% 100V RADIAL
270µF 100V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C