UKL0J102MPD1TD Datasheet(PDF) - Nichicon
Part No. UKL0J102MPD1TD
Description CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V RADIAL
1000µF 6.3V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C