10SVPB56M Datasheet(PDF) - Panasonic Electronic Components
Part No. 10SVPB56M
Description CAP ALUM POLY 56UF 20% 10V SMD
56µF 10V Aluminum Polymer Capacitor Radial, Can - SMD 40 mOhm 1000 Hrs @ 105°C