476ULR010MEF Datasheet(PDF) -
Part No. 476ULR010MEF
Description CAP ALUM POLY 47UF 20% 10V T/H
47µF 10V Aluminum Polymer Capacitor Radial, Can 3.53 Ohm 2000 Hrs @ 105°C