ESH106M350AH2AA Datasheet(PDF) - KEMET
Part No. ESH106M350AH2AA
Description CAP ALUM 10UF 20% 350V THRU HOLE
10µF 350V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C