MC100EP16VSDR2 Datasheet(PDF) - ON Semiconductor
Part No. MC100EP16VSDR2
Description IC RCVR/DRVR 5V DIFF ECL 8-SOIC
Differential Receiver/Driver IC 8-SOIC
Manufacturer Part ON Semiconductor
Part Number Components Description Manufacturer
IC TXRX RS485 LO SLEW 5V 8SOIC1/1 Transceiver
IC MPU MIPS-I 200MHZ 128QFPMIPS-I Microprocessor
OPTOISO 5KV TRANSCEIVER 16SOICRS422
#252MXPR-2535A FILTER HELICAL 405MHZ TYPE 7HW
#5HT-36020AS-360 FILTER HELICAL 360MHZ TYPE 5HT
#5HW-88560A-914 FILTER HELICAL 914MHZ TYPE 5HW
#A1313AN-0001GGH=P3 VARIABLE INDUCTORS 11.4PF Q= 72
50nH Adjustable Inductor 72 @ 100MHz Nonstandard
#A915AY-100M=P3 FIXED IND 10UH 1.49A 90 MOHM SMD
10µH Shielded Wirewound Inductor 1.49A 90 mOhm Max Nonstandard
#A916CY-3R3M=P3 FIXED IND 3.3UH 3.52A 26 MOHM
3.3µH Shielded Inductor 3.52A 26 mOhm Max Nonstandard