MOD5234-100IR Datasheet(PDF) - NetBurner Inc.
Part No. MOD5234-100IR
Description MOD5234 10/100 ETHERNET MODULE
- Embedded Module ColdFire 5234 147.5MHz 8MB 2MB
Manufacturer Part NetBurner Inc.
Part Number Components Description Manufacturer
IC TXRX RS485 LO SLEW 5V 8SOIC1/1 Transceiver
IC MPU MIPS-I 200MHZ 128QFPMIPS-I Microprocessor
OPTOISO 5KV TRANSCEIVER 16SOICRS422
#252MXPR-2535A FILTER HELICAL 405MHZ TYPE 7HW
#292KNAS-T1028Z INDUCTOR ADJUST 100NH THRU HOLE
100nH Adjustable Inductor 35 @ 50MHz Radial