UBW1A102MPD Datasheet(PDF) - Nichicon
Part No. UBW1A102MPD
Description CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL
1000µF 10V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 135°C