UCS2D151MHD1TN Datasheet(PDF) - Nichicon
Part No. UCS2D151MHD1TN
Description CAP ALUM 150UF 20% 200V RADIAL
150µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C