UHE2A221MHT Datasheet(PDF) - Nichicon
Part No. UHE2A221MHT
Description CAP ALUM 220UF 20% 100V RADIAL
220µF 100V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C