UHE2A331MHD6TN Datasheet(PDF) - Nichicon
Part No. UHE2A331MHD6TN
Description CAP ALUM 330UF 20% 100V RADIAL
330µF 100V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C