UML1H3R3MDD Datasheet(PDF) - Nichicon
Part No. UML1H3R3MDD
Description CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL
3.3µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C