10124646-4455P00LF Allicdata Electronics
Allicdata Part #:
10124646-4455P00LF-ND
Manufacturer Part#:
10124646-4455P00LF
Product Category:
Connectors, Interconnects
Manufacturer: Amphenol FCI
Short Description: AIRMAX
More Detail: N/A
DataSheet: 10124646-4455P00LF datasheet10124646-4455P00LF Datasheet/PDF
Quantity: 1000
Lead Free Status / RoHS Status: Lead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 (Unlimited)
Stock 1000Can Ship Immediately
Specifications
Series: Airmax®
Packaging: Tube
Lead Free Status / RoHS Status: --
Part Status: Active
Moisture Sensitivity Level (MSL): --
Connector Usage: --
Connector Type: Receptacle, Female Blade Sockets
Connector Style: Blade Power
Number of Positions: 4
Number of Positions Loaded: All
Pitch: 0.079" (2.00mm)
Number of Rows: 2
Number of Columns: --
Mounting Type: Through Hole
Termination: Press-Fit
Contact Layout, Typical: 4 Power
Features: Board Guide
Contact Finish: --
Contact Finish Thickness: --
Color: Black
Current Rating: --
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Operating Temperature: -65°C ~ 105°C
Voltage Rating: --
Description
The specific data is subject to PDF, and the above content is for reference
Related Products
Search Part number : "1012" Included word is 40