| Allicdata Part #: | 5339-36-0-ND |
| Manufacturer Part#: |
5339-36-0 |
| Price: | $ 0.00 |
| Product Category: | Test and Measurement |
| Manufacturer: | Pomona Electronics |
| Short Description: | TEST LEAD BANANA TO GRABBER 36" |
| More Detail: | 36.0" (914.40mm) Banana Plug, Single, Sheathed - R... |
| DataSheet: | 5339-36-0 Datasheet/PDF |
| Quantity: | 1000 |
| 1 +: | 0.00000 |
Specifications
| Series: | Micrograbber® 5339 |
| Part Status: | Obsolete |
| Stacking Method: | Non Stackable |
| Configuration: | Banana to Grabber, Hook |
| 1st Connector: | Banana Plug, Single, Sheathed - Retractable |
| 2nd Connector: | Micro Hook |
| Cable Length: | 36.0" (914.40mm) |
| Type: | Patch Cord |
| Contents: | 1 Lead, Black |
| Material - Insulation: | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Wire Gauge: | 20 AWG |
| Voltage - Rated: | 150VAC |
| Ratings: | -- |
| Current Rating: | 3A |
Related Products
Search Part number : "5339" Included word is 40
| Part Number | Manufacturer | Price | Quantity | Description |
|---|
| 1-533938-0 | TE Connectiv... | 76.74 $ | 1000 | HDI RECP ASSY 4 ROW 300 P... |
| 5339-24-2 | Pomona Elect... | 0.0 $ | 1000 | TEST LEAD BANANA TO GRABB... |
| 533937-6 | TE Connectiv... | 32.47 $ | 1000 | HDI PIN ASSY 4 ROW 240 PO... |
| 53398-0990 | Molex, LLC | 0.0 $ | 1000 | CONN HEADER 9POS 1.25MM V... |
| 53398-1590 | Molex, LLC | 0.0 $ | 1000 | CONN HEADER 15POS 1.25MM ... |
| 533914-3 | TE Connectiv... | 31.0 $ | 1000 | HDI RECP ASSY 3 ROW 120 P... |
| 533945X 0091000 | Belden Inc. | 237.01 $ | 1000 | RG-6/U COAXCable |
| 533935-5 | TE Connectiv... | 27.86 $ | 1000 | HDI PIN ASSY 4 ROW 220 PO... |
| 533903-6 | TE Connectiv... | 9.65 $ | 1000 | HDI PIN ASSY 2 ROW 60 POS |
| 533915-4 | TE Connectiv... | 40.28 $ | 1000 | HDI RECP ASSY 3 ROW 150 P... |
| 1-533935-0 | TE Connectiv... | 50.86 $ | 1000 | HDI PIN ASSY 4 ROW 300 PO... |
| 53398-0490 | Molex, LLC | 0.0 $ | 1000 | CONN HEADER 4POS 1.25MM V... |
| 1-533938-2 | TE Connectiv... | 41.51 $ | 1000 | HDI RECP ASSY 4 ROW 140 P... |
| 1-533903-1 | TE Connectiv... | 13.27 $ | 1000 | HDI PIN ASSY 2 ROW 110 PO... |
| 1-533935-4 | TE Connectiv... | 51.04 $ | 1000 | HDI PIN ASSY 4 ROW 232 PO... |
| 533914-1 | TE Connectiv... | 21.2 $ | 1000 | HDI RECP ASSY 3 ROW 120 P... |
| 5339B5 009U500 | Belden Inc. | 119.97 $ | 1000 | RG-6/U COAXCoaxial Cable ... |
| 53398-1090 | Molex, LLC | 0.0 $ | 1000 | CONN HEADER 10POS 1.25MM ... |
| 533937-9 | TE Connectiv... | 37.26 $ | 1000 | HDI PIN ASSY 4 ROW 280 PO... |
| 533935-2 | TE Connectiv... | 24.12 $ | 1000 | HDI PIN ASSY 4 ROW 128 PO... |
| 53398-0590 | Molex, LLC | 0.0 $ | 1000 | CONN HEADER 5POS 1.25MM V... |
| 53398-0390 | Molex, LLC | 0.0 $ | 1000 | CONN HEADER 3POS 1.25MM V... |
| 5339B5 010500 | Belden Inc. | 119.97 $ | 1000 | RG-6/U COAXCoaxial Cable ... |
| 5339W5 010U1000 | Belden Inc. | 160.92 $ | 1000 | COAX 18AWG RG-6 75 OHMCoa... |
| 533935-7 | TE Connectiv... | 35.34 $ | 1000 | HDI PIN ASSY 4 ROW 260 PO... |
| 5339B5 009U1000 | Belden Inc. | 157.05 $ | 1000 | RG-6/U COAXCoaxial Cable ... |
| 1-533937-0 | TE Connectiv... | 42.16 $ | 1000 | HDI PIN ASSY 4 ROW 300 PO... |
| 533945X 0101000 | Belden Inc. | 237.01 $ | 1000 | RG-6/U COAXCable |
| 1-533937-2 | TE Connectiv... | 20.97 $ | 1000 | HDI PIN ASSY 4 ROW 140 PO... |
| 533937-3 | TE Connectiv... | 21.91 $ | 1000 | HDI PIN ASSY 4 ROW 160 PO... |
| 53397-1009 | Molex, LLC | 0.0 $ | 1000 | CONN PLUG 100POS 1MM VERT... |
| 53397-1409 | Molex, LLC | 0.0 $ | 1000 | CONN PLUG 140POS 1MM VERT... |
| 533944-3 | TE Connectiv... | 52.89 $ | 1000 | HDI PIN ASSY 4 ROW 488 PO... |
| 1-533915-3 | TE Connectiv... | 79.63 $ | 1000 | HDI RECP ASSY 3 ROW 225 P... |
| 533945 0101000 | Belden Inc. | 231.89 $ | 1000 | RG-6/U COAXCoaxial Cable ... |
| 533938-1 | TE Connectiv... | 25.69 $ | 1000 | HDI RECP ASSY 4 ROW 100 P... |
| 53395-0349 | Molex, LLC | 0.0 $ | 1000 | CONN PLUG 34POS 1MM VERT ... |
| 1-533937-1 | TE Connectiv... | 17.09 $ | 1000 | HDI PIN ASSY 4 ROW 120 PO... |
| 533945X009U1000 | Belden Inc. | 237.01 $ | 1000 | RG-6/U COAXCable |
| 533903-4 | TE Connectiv... | 9.65 $ | 1000 | HDI PIN ASSY 2 ROW 50 POS |
Latest Products
6357-60
TEST LEAD BANANA TO GATOR 60"60.0" (1524...
3784-36-0
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 36"36.0" (91...
EM1368-A-72#
TEST LEAD BANANA TO BANANA 72"72.0" (182...
CT3637-200-9
TEST LEAD BANANA TO BANANA 78.7"78.7" (2...
CT3807-100
TEST LEAD BANANA TO BANANA 39.4"39.4" (1...
CT2309-150-2
TEST LEAD BANANA TO PROBE 59.1"59.1" (15...
5339-36-0 Datasheet/PDF