7600 Hardware, Fasteners, Accessories |
|
| Allicdata Part #: | 36-7600-ND |
| Manufacturer Part#: |
7600 |
| Price: | $ 0.47 |
| Product Category: | Hardware, Fasteners, Accessories |
| Manufacturer: | Keystone Electronics |
| Short Description: | PLUG HOLE .250"DIA STEEL 6 PRONG |
| More Detail: | Hole Plug 0.250" (6.35mm) 1/4" Steel, Nickel Plate... |
| DataSheet: | 7600 Datasheet/PDF |
| Quantity: | 4190 |
| 1 +: | $ 0.42210 |
| 10 +: | $ 0.31185 |
| 50 +: | $ 0.24973 |
| 100 +: | $ 0.23927 |
| 250 +: | $ 0.21848 |
| 1000 +: | $ 0.17489 |
| 2500 +: | $ 0.15608 |
| 5000 +: | $ 0.15087 |
Specifications
| Series: | -- |
| Part Status: | Active |
| Type: | Body Plug |
| Color: | Natural |
| Material: | Steel, Nickel Plated |
| Hole Diameter: | 0.250" (6.35mm) 1/4" |
| Flange Diameter: | 0.406" (10.31mm) |
| Panel Thickness: | 0.031" ~ 0.062" (0.79mm ~ 1.57mm) |
Related Products
Search Part number : "7600" Included word is 29
| Part Number | Manufacturer | Price | Quantity | Description |
|---|
| 76005WS 0081000 | Belden Inc. | 555.73 $ | 1000 | CBL 5COND 28 AWG SHLD MAC... |
| 76000775 | Digi Interna... | 21.2 $ | 4 | NETWORK BRACKET WALL HARD... |
| 76000670 | Digi Interna... | 42.27 $ | 5 | NETWORKING CAB ADAPTER MO... |
| 76000654 | Digi Interna... | 26.33 $ | 63 | POWER SUPPLY TS 1 120-240... |
| 76002058 | Digi Interna... | 28.15 $ | 12 | XLR PRO POWER SUPPLY12V ... |
| 76002076 | Digi Interna... | 27.72 $ | 1000 | NETWORKING WR64 POWER SUP... |
| 76002062 | Digi Interna... | 27.72 $ | 113 | NETWORKING AC PWR KIT WR1... |
| 76000837 | Digi Interna... | 0.0 $ | 1000 | NETWORKING ADAPTER SMA FM... |
| 76000823 | Digi Interna... | 17.33 $ | 1000 | AC POWER SUPPLY 12VDC12V ... |
| 76000787 | Digi Interna... | 44.24 $ | 3 | NETWORKING COVER PLATE FO... |
| 76000937 | Digi Interna... | 0.0 $ | 1000 | TRANSPORT HARDWARE UPGRAD... |
| 76000752 | Digi Interna... | 40.61 $ | 15 | AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V... |
| 76000966 | Digi Interna... | 14.11 $ | 203 | NETWORKING BRACKET WALL M... |
| 76000650 | Digi Interna... | 15.94 $ | 3 | NETWORKING TERMINAL SERIA... |
| 76000907 | Digi Interna... | 0.0 $ | 1000 | NETWORKING EXPANSION CARD... |
| 76000952 | Digi Interna... | 0.0 $ | 1000 | NETWORKING CABLE ADAPER O... |
| 76000736 | Digi Interna... | 34.65 $ | 55 | AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V... |
| 76000693 | Digi Interna... | 0.0 $ | 1000 | NETWORKING ADAPTER CAB KI... |
| 76003WS 0081000 | Belden Inc. | 326.76 $ | 2 | CBL 3COND 28 AWG SHLD MAC... |
| 76004WS 0081000 | Belden Inc. | 447.29 $ | 1000 | CBL 4COND 28 AWG SHLD MAC... |
| 3399-7600 | 3M | 3.38 $ | 988 | SOCKET CONN 26 CONT CLOSE... |
| 76000264 | Digi Interna... | 15.94 $ | 13 | CABLE CROSSOVER 4' RJ-45/... |
| 76000198 | Digi Interna... | 0.0 $ | 1000 | CABLE STRAIGHT 2' RJ-45/D... |
| 76000960-2 | Digi Interna... | 0.0 $ | 1000 | ANTENNA CDMA/LTE 450HMZ 2... |
| 76002 | Wiha | 1.72 $ | 1000 | BIT POWER HEX TR 3MM 3.54... |
| 76000954 | Digi Interna... | 21.2 $ | 11 | ANTENNA BASE - SMA, MAGNE... |
| 76000822 | Digi Interna... | 0.0 $ | 1000 | NETWORKING POWER CORD DC ... |
| 76000782 | Digi Interna... | 0.0 $ | 1000 | ANTENNA CELLULAR/GPS PENT... |
| 3334-7600 | 3M | 7.23 $ | 489 | SOCKET CONN 60 CONT CLOSE... |
Latest Products
BP-10517
BODY PLUG 1.77" HOLE SIZEHole Plug 1.772...
10320B
BLANKING PLUG: 2.031 IN (51.6 MMHole Plu...
15162B
BLANKING PLUG: .866 IN (22 MM) HHole Plu...
41H
PLUG BUTTON 1.25" HOLEHole Plug 1.250" (...
41F
PLUG BUTTON .875" HOLEHole Plug 0.875" (...
1737150000
CABLE PLUG BLANK M20 BRASS EXEHole Plug ...
7600 Datasheet/PDF