| Allicdata Part #: | P685-ND |
| Manufacturer Part#: |
AM-1PAI/B |
| Price: | $ 1.53 |
| Product Category: | Battery Products |
| Manufacturer: | Panasonic - BSG |
| Short Description: | BATTERY ALKALINE 1.5V D |
| More Detail: | D Alkaline 1.5V Battery Non-Rechargeable (Primary) |
| DataSheet: | AM-1PAI/B Datasheet/PDF |
| Quantity: | 5948 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| 1 +: | $ 1.38600 |
| 10 +: | $ 1.24551 |
| 85 +: | $ 0.83034 |
| 1020 +: | $ 0.76118 |
| 2550 +: | $ 0.70582 |
| 5015 +: | $ 0.69197 |
Specifications
| Series: | AM |
| Part Status: | Obsolete |
| Lead Free Status / RoHS Status: | -- |
| Battery Chemistry: | Alkaline |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | -- |
| Battery Cell Size: | D |
| Voltage - Rated: | 1.5V |
| Capacity: | -- |
| Size / Dimension: | -- |
| Termination Style: | Button Top (Extending) |
| Discharge Rate: | -- |
| Weight: | -- |
| Shipping Info: | -- |
Latest Products
2CR5
BATTERY LITHIUM 6V 2CR52CR5 Lithium 6V B...
CR-P2
BATTERY LITHIUM 6V CR-P2CR-P2 Lithium 6V...
CR123A
BATTERY LITHIUM 3V CR123ACR123A Lithium ...
CR2
BATTERY LITHIUM 3V CR2CR2 Lithium 3V Bat...
2CR-1-3N
BATTERY LITHIUM 6V 2CR-1/3N2CR-1/3N Lith...
CR2430
BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MMCoin, 24.5...
AM-1PAI/B Datasheet/PDF