| Allicdata Part #: | AM-ND |
| Manufacturer Part#: |
AM |
| Price: | $ 11.85 |
| Product Category: | Tools |
| Manufacturer: | |
| Short Description: | TWEEZER POINTED FINE 4.50" |
| More Detail: | Tweezers Anti-Magnetic Pointed Fine 4.50" (114.3m... |
| DataSheet: | AM Datasheet/PDF |
| Quantity: | 1000 |
| 12 +: | $ 10.77300 |
Specifications
| Series: | Erem® |
| Part Status: | Active |
| Features: | Anti-Magnetic |
| Tip - Style: | Pointed |
| Tip - Type: | Fine |
| Tip - Shape: | Straight |
| Length - Overall: | 4.50" (114.3mm) |
| Pattern Number: | -- |
| Material: | Brass |
Related Products
Search Part number : "AM" Included word is 29
| Part Number | Manufacturer | Price | Quantity | Description |
|---|
| AMM08DRTH | Sullins Conn... | 8.17 $ | 1000 | CONN EDGE DUAL FMALE 16PO... |
| AMM15DSEF-S243 | Sullins Conn... | 9.03 $ | 1000 | CONN EDGE DUAL FMALE 30PO... |
| AMC13DRTN | Sullins Conn... | 9.85 $ | 1000 | CONN EDGE DUAL FMALE 26PO... |
| AMC19DRTI-S734 | Sullins Conn... | 13.03 $ | 1000 | CONN EDGE DUAL FMALE 38PO... |
| AMC17DCKS | Sullins Conn... | 13.13 $ | 1000 | CONN EDGE DUAL FMALE 34PO... |
| AMC15DTKT-S288 | Sullins Conn... | 13.16 $ | 1000 | CONN EDGE DUAL FMALE 30PO... |
| AMC20DRTI-S734 | Sullins Conn... | 13.52 $ | 1000 | CONN EDGE DUAL FMALE 40PO... |
| AMM12DTBD-S273 | Sullins Conn... | 14.25 $ | 1000 | CONN EDGE DUAL FMALE 24PO... |
| AMM22DRTN | Sullins Conn... | 14.35 $ | 1000 | CONN EDGE DUAL FMALE 44PO... |
| AMC17DRXI-S734 | Sullins Conn... | 14.92 $ | 1000 | CONN EDGE DUAL FMALE 34PO... |
| AMM18DRAS | Sullins Conn... | 15.16 $ | 1000 | CONN EDGE DUAL FMALE 36PO... |
| AMM15DTAN-S273 | Sullins Conn... | 16.28 $ | 1000 | CONN EDGE DUAL FMALE 30PO... |
| AMM15DTBT-S664 | Sullins Conn... | 17.33 $ | 1000 | CONN EDGE DUAL FMALE 30PO... |
| AMC26DRXI | Sullins Conn... | 19.05 $ | 1000 | CONN EDGE DUAL FMALE 52PO... |
| AMC22DTMZ-S664 | Sullins Conn... | 20.7 $ | 1000 | CONN EDGE DUAL FMALE 44PO... |
| AMM25DTAH-S189 | Sullins Conn... | 21.67 $ | 1000 | CONN EDGE DUAL FMALE 50PO... |
| AMC07DRAH-S734 | Sullins Conn... | 10.47 $ | 1000 | CONN EDGE DUAL FMALE 14PO... |
| AMC13DCKN | Sullins Conn... | 10.47 $ | 1000 | CONN EDGE DUAL FMALE 26PO... |
| AMM06DRMN-S273 | Sullins Conn... | 10.51 $ | 1000 | CONN EDGE DUAL FMALE 12PO... |
| AMM06DRSZ-S273 | Sullins Conn... | 10.58 $ | 1000 | CONN EDGE DUAL FMALE 12PO... |
| AMM08DTBN | Sullins Conn... | 10.66 $ | 1000 | CONN EDGE DUAL FMALE 16PO... |
| AMC07DRES-S13 | Sullins Conn... | 11.04 $ | 1000 | CONN EDGE DUAL FMALE 14PO... |
| AMC06DRSH | Sullins Conn... | 7.2 $ | 1000 | CONN EDGE DUAL FMALE 12PO... |
| AMC05DRAH | Sullins Conn... | 7.55 $ | 1000 | CONN EDGE DUAL FMALE 10PO... |
| AMM18DRKN | Sullins Conn... | 12.29 $ | 1000 | CONN EDGE DUAL FMALE 36PO... |
| AMM31DCKS | Sullins Conn... | 22.77 $ | 1000 | CONN EDGE DUAL FMALE 62PO... |
| AMM43DSEI | Sullins Conn... | 24.14 $ | 1000 | CONN EDGE DUAL FMALE 86PO... |
| AMC35DRSN-S664 | Sullins Conn... | 24.47 $ | 1000 | CONN EDGE DUAL FMALE 70PO... |
| AMM31DTMN | Sullins Conn... | 25.07 $ | 1000 | CONN EDGE DUAL FMALE 62PO... |
Latest Products
18054
TWEEZER POINT ULT FINE 3C 4.33"Tweezers ...
49158
TWEEZER POINTED FINE 22 6.10"Tweezers Se...
EOOSA
TWEEZER POINTED FINE 5.00"Tweezers Acid ...
44527
TWEEZER POINT EXTRA FINE 4.61"Tweezers A...
18065-CS
TWEEZER POINT ULTRAFINE 5A 4.53"Tweezers...
18021-CS
TWEEZER POINTED STRONG MM 5.10"Tweezers ...
AM Datasheet/PDF