| Allicdata Part #: | CMC-97452-L100-ND |
| Manufacturer Part#: |
CMC-97452-L100 |
| Product Category: | Audio Products |
| Manufacturer: | CUI Inc. |
| Short Description: | MIC COND ANALOG UNI -37DB |
| More Detail: | 100Hz ~ 12kHz Analog Microphone Electret Condenser... |
| DataSheet: | CMC-97452-L100 Datasheet/PDF |
| Quantity: | 1000 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Series: | CMC |
| Part Status: | Active |
| Lead Free Status / RoHS Status: | -- |
| Type: | Electret Condenser |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | -- |
| Output Type: | Analog |
| Direction: | Unidirectional |
| Frequency Range: | 100Hz ~ 12kHz |
| Sensitivity: | -37dB ±3dB @ 94dB SPL |
| S/N Ratio: | 69dB |
| Impedance: | 2.2 kOhms |
| Voltage - Rated: | 1.5V |
| Voltage Range: | 1.5V ~ 9V |
| Current - Supply: | 400µA |
| Port Location: | Top |
| Ratings: | -- |
The specific data is subject to PDF, and the above content is for reference
MIC MEMS DIGITAL PDM OMNI LGA100Hz ~ 10k...
MIC MEMS DIGITAL PDM -26DB100Hz ~ 10kHz ...
MIC PIEZO MEMS ANLG OMNI -38DB250Hz ~ 10...
MIC MEMS DIGITAL PDM OMNI -26DB100Hz ~ 1...
MEMS PIEZO MICROPHONE -38 DB 2.1100Hz ~ ...