| Allicdata Part #: | DC-SP-01-C-W-ND |
| Manufacturer Part#: |
DC-SP-01-C-W |
| Price: | $ 0.00 |
| Product Category: | Integrated Circuits (ICs) |
| Manufacturer: | Digi International |
| Short Description: | ADAPTER SP CUSTOMIZABLE MODEL |
| More Detail: | Digi Connect SP Embedded Module ARM7TDMI, NS7520 ... |
| DataSheet: | DC-SP-01-C-W Datasheet/PDF |
| Quantity: | 1000 |
| 1 +: | 0.00000 |
Specifications
| Series: | Digi Connect SP |
| Part Status: | Discontinued at Digi-Key |
| Module/Board Type: | MPU Core |
| Core Processor: | ARM7TDMI, NS7520 |
| Co-Processor: | -- |
| Speed: | 55MHz |
| Flash Size: | 4MB |
| RAM Size: | 16MB |
| Connector Type: | RJ45 |
| Size / Dimension: | 3.88" x 1.68" (98.5mm x 42.7mm) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
Description
Due to market price fluctuations, if you need to purchase or consult the price. You can contact us or emial to us: sales@allicdata.com
The specific data is subject to PDF, and the above content is for reference
Latest Products
MIMX8MM3CVTKZAA
IC MPU I.MX 8M MINI DUALLITE
CC-9P-V527UJ-S
MOD 9P 32MB SDRAM 8MB FLASHConnectCore E...
CENGLH7A404-11-504HIR
CARD ENGINE 64MB SDRAM- Embedded Module ...
SOMDM3730-11-2783IFCR
DM3730 SOM-LV TYPE III 256MB LPD* Embedd...
DC-ME-Y402-JT
MOD ME 9210 8MB SDRAM 4MB FLASHDigi Conn...
A13-SOM-512
SYSTEM ON CHIP MODULE, WITH A13- Embedde...
DC-SP-01-C-W Datasheet/PDF