| Allicdata Part #: | PRT-09385-ND |
| Manufacturer Part#: |
PRT-09385 |
| Price: | $ 3.12 |
| Product Category: | Prototyping, Fabrication Products |
| Manufacturer: | SparkFun Electronics |
| Short Description: | JUMPER WIRE 12" M/F 10PK |
| More Detail: | Jumper Wire Male to Female 12.00" (304.80mm) 10 p... |
| DataSheet: | PRT-09385 Datasheet/PDF |
| Quantity: | 1000 |
| 1 +: | $ 2.83500 |
Specifications
| Series: | -- |
| Packaging: | 10 per Pkg |
| Part Status: | Active |
| Style: | Male to Female |
| Length: | 12.00" (304.80mm) |
| Color: | Various |
| Wire Gauge: | -- |
Latest Products
MIKROE-2021
WIRE JUMPERS BOX WITH 350 PCSJumper Wire...
PRT-13870
JUMPER WIRES PREMIUM 4" M/M - 20Jumper W...
WK-5
85 MLT-STRND JMPR WR W/MCHN PINSJumper W...
923351-R
JUMPER WIRE KIT - ASSORTMENT, 35Jumper W...
110990049
BREADBOARD JUMPER WIRE PACK(200MJumper W...
BBPDC
BREADBOARD PARALLEL DEVELOPMENTJumper Wi...
PRT-09385 Datasheet/PDF