SCI-9910-502 |
| Product Category: | Filters |
| Manufacturer: | API Technologies Corp |
| Short Description: | CAP FEEDTHRU 5000PF 100V AXIAL |
| More Detail: | 5000pF Feed Through Capacitor 100V 5A 10 mOhm Axia... |
| DataSheet: | SCI-9910-502 Datasheet/PDF |
| Quantity: | 1000 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Thread Size: | -- |
| Height (Max): | -- |
| Size / Dimension: | 0.159" Dia x 0.110" L (4.04mm x 2.79mm) |
| Package / Case: | Axial, Press Fit |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Ratings: | -- |
| Temperature Coefficient: | -- |
| Insertion Loss: | 30dB @ 100MHz |
| Series: | 9900 |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 10 mOhm |
| Current: | 5A |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Tolerance: | -- |
| Capacitance: | 5000pF |
| Part Status: | Discontinued at Digi-Key |
| Packaging: | Bulk |
The specific data is subject to PDF, and the above content is for reference
CAP FEEDTHRU 820PF 20% 200V 3PSM820pF Fe...
CAP FEEDTHRU 0.022UF 1KV AXIAL0.022F Fee...
CAP FEEDTHRU 22PF 500V AXIAL22pF Feed Th...
CAP FEEDTHRU 150PF 500V AXIAL150pF Feed ...
CAP FEEDTHRU 136PF 500V AXIAL136pF Feed ...