| Allicdata Part #: | SCV-10001-LB-ND |
| Manufacturer Part#: |
SCV-10001-LB |
| Price: | $ 381.12 |
| Product Category: | Line Protection, Distribution, Backups |
| Manufacturer: | Staco Energy Products Company |
| Short Description: | SINGLE PHASE UPS, LESS BATTERIES |
| More Detail: | N/A |
| DataSheet: | SCV-10001-LB Datasheet/PDF |
| Quantity: | 1000 |
| 1 +: | $ 346.46900 |
Specifications
| Series: | UniStar® V |
| Part Status: | Active |
| Type: | Online (Double Conversion) |
| Applications: | General Purpose, Industrial Control |
| Form: | Rackmount, Tower |
| Power - Rated: | 900VA / 810W |
| AC Outlets: | 4 (UPS) |
| Backup Time - Max Load: | -- |
| Media Lines Protected: | RS-232 |
| Voltage - Output: | 100V, 110V, 115V, 120V |
| Connector - AC Input: | NEMA 5-15P |
| Connector - AC Output: | NEMA 5-15R (4) |
| Cord Length: | 6' (1.83m) |
| Size / Dimension: | 17.240" L x 16.440" W (437.90mm x 417.58mm) |
| Height: | 3.390" (86.11mm) |
Latest Products
SV80KM4P4B
80KVA SMART ONLINE 3-PHASE UPS M
SV60KS3P3B
60KVA SMART ONLINE 3-PHASE UPS S
SV60KM3P3B
60KVA SMART ONLINE 3-PHASE UPS M
SV40KS2P3B
40KVA SMART ONLINE 3-PHASE UPS S
SV40KM2P4B
40KVA SMART ONLINE 3-PHASE UPS M
SV40KM2P2B
40KVA SMART ONLINE 3-PHASE UPS M
SCV-10001-LB Datasheet/PDF