| Allicdata Part #: | 3M157589-ND |
| Manufacturer Part#: |
SJ-5201-LIGHT-BROWN |
| Price: | $ 0.03 |
| Product Category: | Hardware, Fasteners, Accessories |
| Manufacturer: | 3M |
| Short Description: | BUMPER HEXAGONAL 0.433" HEX BRN |
| More Detail: | Bumper Hexagonal, Flat Top 0.433" Hex (11.00mm) Po... |
| DataSheet: | SJ-5201-LIGHT-BROWN Datasheet/PDF |
| Quantity: | 5247 |
| 132 +: | $ 0.02620 |
| 264 +: | $ 0.02332 |
| 528 +: | $ 0.02214 |
| 1056 +: | $ 0.02098 |
| 2508 +: | $ 0.01981 |
| 5016 +: | $ 0.01865 |
Specifications
| Series: | Bumpon™, SJ5200 |
| Part Status: | Active |
| Type: | Bumper |
| Shape: | Hexagonal, Flat Top |
| Color: | Brown |
| Size / Dimension: | 0.433" Hex (11.00mm) |
| Thickness: | 0.125" (3.18mm) 1/8" |
| Material: | Polyurethane Foam |
| Hardness: | 29 Shore M |
| Form: | Sheet |
| Mounting Type: | Adhesive, Rubber |
Latest Products
AFM5400A
FOOT CYLINDRICAL 3.15" DIA BLACKFoot Cyl...
F-8038
BUMPER ROUND 0.75" DIA BLACKBumper Cylin...
SJ5007
BUMPER SQU 0.413"L X 0.413"W WHTBumper S...
BIB-1
FOOT CYLINDRICAL 0.472" DIA BLKFoot Cyli...
SJ-5518 (BLACK)
BUMPER SQUARE 0.5"L X 0.5"W BLKBumper Sq...
SJ6118
BUMPER SQUARE 0.5"L X 0.5"W BLKBumper Sq...
SJ-5201-LIGHT-BROWN Datasheet/PDF