4455-PCE10D915M-EK Datasheet(PDF) - Silicon Labs
Part No. 4455-PCE10D915M-EK
Description BOARD EVAL TXRX EZRADIO 915MHZ
Manufacturer Part Silicon Labs
Part Number Components Description Manufacturer
IC TXRX RS485 LO SLEW 5V 8SOIC1/1 Transceiver
IC MPU MIPS-I 200MHZ 128QFPMIPS-I Microprocessor
OPTOISO 5KV TRANSCEIVER 16SOICRS422
#252MXPR-2535A FILTER HELICAL 405MHZ TYPE 7HW
#292KNAS-T1028Z INDUCTOR ADJUST 100NH THRU HOLE
100nH Adjustable Inductor 35 @ 50MHz Radial