4455-PCE10D915M-EK Allicdata Electronics
Allicdata Part #:
4455-PCE10D915M-EK-ND
Manufacturer Part#:
4455-PCE10D915M-EK
Product Category:
RF/IF and RFID
Manufacturer: Silicon Labs
Short Description: BOARD EVAL TXRX EZRADIO 915MHZ
More Detail: N/A
DataSheet: 4455-PCE10D915M-EK datasheet4455-PCE10D915M-EK Datasheet/PDF
Quantity: 1000
Stock 1000Can Ship Immediately
Specifications
Series: EZRadio®
Part Status: Obsolete
Type: Transceiver
Frequency: 915MHz
For Use With/Related Products: Si4455
Supplied Contents: Board(s)
Description
RF Evaluation and Development Kits, Boards are a great way to evaluate the performance of new products. The 4455-PCE10D915M-EK is an evaluation and development board that can be used to evaluate the performance of a wide range of wireless communications equipment. It is a low cost, high performance RF Evaluation and Development Kit for the 2.4 GHz ISM frequency band.
The specific data is subject to PDF, and the above content is for reference
Related Products
Search Part number : "4455" Included word is 40