4SEPC560M Datasheet(PDF) - Panasonic Electronic Components
Part No. 4SEPC560M
Description CAP ALUM POLY 560UF 20% 4V T/H
560µF 4V Aluminum Polymer Capacitor Radial, Can 7 mOhm 5000 Hrs @ 105°C