DSPIC33FJ16GS502-E/MM Datasheet(PDF) - Microchip Technology
Part No. DSPIC33FJ16GS502-E/MM
Description IC MCU 16BIT 16KB FLASH 28QFN
dsPIC dsPIC™ 33F Microcontroller IC 16-Bit 40 MIPs 16KB (16K x 8) FLASH 28-QFN-S (6x6)
Manufacturer Part Microchip Technology
Part Number Components Description Manufacturer
IC TXRX RS485 LO SLEW 5V 8SOIC1/1 Transceiver
IC MPU MIPS-I 200MHZ 128QFPMIPS-I Microprocessor
OPTOISO 5KV TRANSCEIVER 16SOICRS422
#252MXPR-2535A FILTER HELICAL 405MHZ TYPE 7HW
#458PT-1566=P3 AUDIO TRANSFORMERS / SIGNAL TRAN
#5HT-36020AS-360 FILTER HELICAL 360MHZ TYPE 5HT
#5HW-88560A-914 FILTER HELICAL 914MHZ TYPE 5HW
#A1313AN-0001GGH=P3 VARIABLE INDUCTORS 11.4PF Q= 72
50nH Adjustable Inductor 72 @ 100MHz Nonstandard
#A915AY-100M=P3 FIXED IND 10UH 1.49A 90 MOHM SMD
10µH Shielded Wirewound Inductor 1.49A 90 mOhm Max Nonstandard