UHE2A150MED Datasheet(PDF) - Nichicon
Part No. UHE2A150MED
Description CAP ALUM 15UF 20% 100V RADIAL
15µF 100V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C