UHE2A470MPD Datasheet(PDF) - Nichicon
Part No. UHE2A470MPD
Description CAP ALUM 47UF 20% 100V RADIAL
47µF 100V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C