UHE2A471MHD Datasheet(PDF) - Nichicon
Part No. UHE2A471MHD
Description CAP ALUM 470UF 20% 100V RADIAL
470µF 100V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C