| Allicdata Part #: | HM4530-ND |
| Manufacturer Part#: |
169RS |
| Price: | $ 35.87 |
| Product Category: | Transformers |
| Manufacturer: | Hammond Manufacturing |
| Short Description: | TRANSFORMR ISOL 115 TO 115V 60VA |
| More Detail: | N/A |
| DataSheet: | 169RS Datasheet/PDF |
| Quantity: | 1000 |
| 1 +: | $ 32.60250 |
| 10 +: | $ 31.51570 |
| 25 +: | $ 29.34240 |
| 50 +: | $ 27.16880 |
Specifications
| Series: | 169 |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolation |
| Voltage - Primary: | 115V |
| Voltage - Secondary: | 115V |
| Power (Watts): | 60VA |
| 1st Connector: | Wire Leads |
| 2nd Connector: | Wire Leads |
| Weight: | 3.3 lbs (1.5kg) |
Related Products
Search Part number : "169R" Included word is 40
| Part Number | Manufacturer | Price | Quantity | Description |
|---|
| MFR25SFRE52-169R | Yageo | 0.01 $ | 1000 | RES MF 1/4W 1% AXIAL169 O... |
| MFR-12DTD52-169R | Yageo | 0.02 $ | 1000 | RES MF 1/6W 0.5% AXIAL169... |
| MFR25SFRF52-169R | Yageo | 0.01 $ | 1000 | RES MF 1/4W 1% AXIAL169 O... |
| FMP200FRE52-169R | Yageo | 0.02 $ | 1000 | RES MF 2W 1% AXIAL169 Ohm... |
| MF0207FRE52-169R | Yageo | 0.01 $ | 1000 | RES MF 0.6W 1% AXIAL169 O... |
| FMP200FBE52-169R | Yageo | 0.02 $ | 1000 | RES MF 2W 1% AXIAL169 Ohm... |
| MFR100FRF73-169R | Yageo | 0.02 $ | 1000 | RES MF 1W 1% AXIAL169 Ohm... |
| MFR-50FRF52-169R | Yageo | 0.01 $ | 1000 | RES MF 1/2W 1% AXIAL169 O... |
| MFP50SBBE52-169R | Yageo | 0.05 $ | 1000 | RES MF 1/2W 0.1% AXIAL169... |
| MFR50SDRE52-169R | Yageo | 0.01 $ | 1000 | RES MF 1/2W 0.5% AXIAL169... |
| MFR25SDRF52-169R | Yageo | 0.01 $ | 1000 | RES MF 1/4W 0.5% AXIAL169... |
| AHA500FB-169R | Yageo | 0.39 $ | 1000 | RESISTOR CHASSIS MOUNT 16... |
| MFR-25FBF52-169R | Yageo | 0.05 $ | 5821 | RES 169 OHM 1/4W 1% AXIAL... |
| MFR50SFTE52-169R | Yageo | 0.01 $ | 1000 | RES MF 1/2W 1% AXIAL169 O... |
| MF0207FTE52-169R | Yageo | 0.01 $ | 1000 | RES MF 0.6W 1% AXIAL169 O... |
| FMP300FTE73-169R | Yageo | 0.03 $ | 1000 | RES MF 3W 1% AXIAL169 Ohm... |
| MFR50SDRD52-169R | Yageo | 0.01 $ | 1000 | RES MF 1/2W 0.5% AXIAL169... |
| MFR100FRF52-169R | Yageo | 0.02 $ | 1000 | RES MF 1W 1% AXIAL169 Ohm... |
| FMP-50FR-52-169R | Yageo | 0.01 $ | 1000 | RES MF 1/2W 1% AXIAL169 O... |
| MFR-12FTF52-169R | Yageo | 0.01 $ | 1000 | RES MF 1/6W 1% AXIAL169 O... |
| MFR1WSDRD52-169R | Yageo | 0.02 $ | 1000 | RES MF 1W 0.5% AXIAL169 O... |
| FMP100FTF52-169R | Yageo | 0.02 $ | 1000 | RES MF 1W 1% AXIAL169 Ohm... |
| FMP300FBF73-169R | Yageo | 0.02 $ | 1000 | RES MF 3W 1% AXIAL169 Ohm... |
| MF0207FRD52-169R | Yageo | 0.01 $ | 1000 | RES MF 0.6W 1% AXIAL169 O... |
| MFR50SFRF52-169R | Yageo | 0.01 $ | 1000 | RES MF 1/2W 1% AXIAL169 O... |
| FMP100FRE52-169R | Yageo | 0.02 $ | 1000 | RES MF 1W 1% AXIAL169 Ohm... |
| MFR-50FRE52-169R | Yageo | 0.01 $ | 1000 | RES MF 1/2W 1% AXIAL169 O... |
| FMP300FRF73-169R | Yageo | 0.02 $ | 1000 | RES MF 3W 1% AXIAL169 Ohm... |
| MFR50SFRE52-169R | Yageo | 0.01 $ | 1000 | RES MF 1/2W 1% AXIAL169 O... |
| MF0204FRE52-169R | Yageo | 0.01 $ | 1000 | RES MF 0.4W 1% AXIAL169 O... |
| MFR-25FRE52-169R | Yageo | 0.01 $ | 1000 | RES MF 1/4W 1% AXIAL169 O... |
| MFR1WSFBE52-169R | Yageo | 0.01 $ | 1000 | RES MF 1W 1% AXIAL169 Ohm... |
| 169RS | Hammond Manu... | 35.87 $ | 1000 | TRANSFORMR ISOL 115 TO 11... |
| MFR100FTF73-169R | Yageo | 0.02 $ | 1000 | RES MF 1W 1% AXIAL169 Ohm... |
| MFR-25FTF52-169R | Yageo | 0.01 $ | 1000 | RES MF 1/4W 1% AXIAL169 O... |
| FMP300FTF73-169R | Yageo | 0.02 $ | 1000 | RES MF 3W 1% AXIAL169 Ohm... |
| MFR100FTE52-169R | Yageo | 0.02 $ | 1000 | RES MF 1W 1% AXIAL169 Ohm... |
| MFR25SFTE52-169R | Yageo | 0.01 $ | 1000 | RES MF 1/4W 1% AXIAL169 O... |
| FMP-50FTF52-169R | Yageo | 0.01 $ | 1000 | RES MF 1/2W 1% AXIAL169 O... |
| MFR25SFBE52-169R | Yageo | 0.01 $ | 1000 | RES MF 1/4W 1% AXIAL169 O... |
169RS Datasheet/PDF