| Allicdata Part #: | 33477-ND |
| Manufacturer Part#: |
33477 |
| Price: | $ 4.76 |
| Product Category: | Tools |
| Manufacturer: | Wiha |
| Short Description: | HEX KEY T-HANDLE 5/16" 7.01" |
| More Detail: | Hex Key T-Handle 5/16" 7.01" (178.0mm) |
| DataSheet: | 33477 Datasheet/PDF |
| Quantity: | 1000 |
| 10 +: | $ 4.32432 |
Specifications
| Series: | -- |
| Part Status: | Active |
| Tool Type: | T-Handle |
| Tip - Type: | Hex |
| Size: | 5/16" |
| Length - Overall: | 7.01" (178.0mm) |
| Features: | Chamfered End, Ergonomic, Impact Resistant, Nickel Plated |
| Weight: | 0.25 lb (113.4g) |
Related Products
Search Part number : "3347" Included word is 24
| Part Number | Manufacturer | Price | Quantity | Description |
|---|
| 33470C | Murata Power... | 1.3 $ | 7 | FIXED IND 47UH 3.5A 48 MO... |
| IULHK112-33476-2 | Sensata-Airp... | 229.96 $ | 1000 | CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ... |
| 33476 | TE Connectiv... | 0.41 $ | 2200 | CONN TERM RECT 16-22 AWG ... |
| 3347 | Keystone Ele... | 0.07 $ | 53699 | WASHER FLAT #2 NYLON |
| 8-33470-2 | TE Connectiv... | 1.04 $ | 500 | CONN RING CIRC 4AWG #5/16... |
| 33471-0301 | Molex Connec... | -- | 765 | CONN RCPT 3POS SINGLE BLA... |
| 334710207 | Molex Connec... | 1.78 $ | 1915 | CONN RCPT 2POS SINGLE LT ... |
| 8-33479-2 | TE Connectiv... | 0.46 $ | 1000 | CONN SPADE TERM 10-12AWG ... |
| IUGH26-33474-1 | Sensata-Airp... | 101.25 $ | 1000 | CIR BRKR MAG-HYDR LEVER |
| IEGS66-33471-30-V | Sensata-Airp... | 61.22 $ | 1000 | CIR BRKR MAG-HYDR LEVER |
| 33470 | TE Connectiv... | 0.48 $ | 3457 | CONN RING CIRC 4AWG #5/16... |
| 33472-0801 | Molex, LLC | 0.0 $ | 1000 | CONN RCPT 8POS DUAL BLACK... |
| 33471-0601 | Molex Connec... | 1.02 $ | 3137 | CONN RCPT 6POS SINGLE BLA... |
| 2-33476-1 | TE Connectiv... | 0.25 $ | 1000 | CONN TERM RECT TONG 16-22... |
| 33479 | TE Connectiv... | 0.25 $ | 3874 | CONN SPADE TERM 10-12AWG ... |
| 8-33471-2 | TE Connectiv... | 1.6 $ | 1000 | CONN RING CIRC 4AWG #3/8 ... |
| 8-33476-1 | TE Connectiv... | 0.54 $ | 1000 | CONN TERM RECT TONG 16-22... |
| 33477 | Wiha | 4.76 $ | 1000 | HEX KEY T-HANDLE 5/16" 7.... |
| IULHK112-33476-1 | Sensata-Airp... | 229.96 $ | 1000 | CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ... |
| 33474 | Wiha | 3.74 $ | 1000 | HEX KEY T-HANDLE 1/4" 7.0... |
| 33478 | Wiha | 41.55 $ | 4 | HEX KEY SET HEX 5PCSHex H... |
| 33471 | TE Connectiv... | 0.74 $ | 1028 | CONN RING CIRC 4AWG #3/8 ... |
| 33471-0401 | Molex Connec... | -- | 905 | CONN RCPT 4POS SINGLE BLA... |
| 33471C | Murata Power... | 1.3 $ | 97 | FIXED IND 470UH 1.1A 152 ... |
Latest Products
54005
HEX KEY T-HANDLE 5/16" 5.91"Hex Key T-Ha...
09990000363
HEX KEY T-HANDLE SW4Hex Key T-Handle SW4
36615
TORXPLUS KEY L SHAPE IP15 3.47"TorxPlus ...
35516
TRIPLE SQ KEY L SHAPE M16 6.14"Triple Sq...
35514
TRIPLE SQ KEY L SHAPE M14 5.43"Triple Sq...
35512
TRIPLE SQ KEY L SHAPE M12 4.88"Triple Sq...
33477 Datasheet/PDF