| Allicdata Part #: | 36-7609-ND |
| Manufacturer Part#: |
7609 |
| Price: | $ 0.55 |
| Product Category: | Hardware, Fasteners, Accessories |
| Manufacturer: | Keystone Electronics |
| Short Description: | PLUG HOLE 1.250"DIA STL 12 PRONG |
| More Detail: | Hole Plug 1.250" (31.75mm) 1 1/4" Steel, Nickel Pl... |
| DataSheet: | 7609 Datasheet/PDF |
| Quantity: | 1000 |
| 100 +: | $ 0.50520 |
Specifications
| Series: | -- |
| Part Status: | Active |
| Type: | Body Plug |
| Color: | Natural |
| Material: | Steel, Nickel Plated |
| Hole Diameter: | 1.250" (31.75mm) 1 1/4" |
| Flange Diameter: | 1.437" (36.50mm) 1 7/16" |
| Panel Thickness: | 0.062" ~ 0.093" (1.57mm ~ 2.36mm) |
Related Products
Search Part number : "7609" Included word is 22
| Part Number | Manufacturer | Price | Quantity | Description |
|---|
| 76096 | Wiha | 13.83 $ | 12 | BLADE SET HEX TR 10PCHex ... |
| 7609 | Keystone Ele... | 0.55 $ | 1000 | PLUG HOLE 1.250"DIA STL 1... |
| 76091-5001 | Molex Connec... | 22.93 $ | 30 | CONN CAGE SFP+ 2X2 W/LIGH... |
| 76090-0001 | Molex, LLC | 0.0 $ | 1000 | CONN CAGE SFP+ 2X1 W/LIGH... |
| 24-9574-7609 | Kester Solde... | 58.44 $ | 1000 | SOLDER 66 .015 27AWG 1LBL... |
| 76098 | Wiha | 90.06 $ | 1000 | BLADE SET ASSORTED W/CASE... |
| 76093-0001 | Molex, LLC | 0.0 $ | 1000 | CONN CAGE SFP+ 2X5 W/LIGH... |
| 76091 | Wiha | 4.7 $ | 1000 | BLADE SET POZIDRIV 3PCPoz... |
| 91-9574-7609 | Kester Solde... | 0.0 $ | 1000 | SOLDER FLUX-CORED/275 .01... |
| 76093 | Wiha | 6.9 $ | 18 | BLADE SET SLOTTED 5PCSSlo... |
| 76092-0001 | Molex, LLC | 0.0 $ | 1000 | CONN CAGE SFP+ 2X4 W/LIGH... |
| 7609-501 | Tusonix a Su... | 41.66 $ | 1000 | CONN BARRIER STRIP 9CIRC ... |
| 76090 | Wiha | 6.21 $ | 1000 | BLADE SET HEX TR 4PCHex T... |
| 76093-5001 | Molex Connec... | 52.64 $ | 26 | CONN CAGE SFP+ 2X5 W/LIGH... |
| 76094 | Wiha | 6.9 $ | 15 | BLADE SET PHILLIPS 4PCPhi... |
| 76094-0001 | Molex, LLC | 0.0 $ | 1000 | CONN CAGE SFP+ 2X6 W/LIGH... |
| 24-7068-7609 | Kester Solde... | 98.38 $ | 1000 | SOLDER FLUX-CORED/275 .01... |
| 76095 | Wiha | 4.7 $ | 1000 | BLADE SET SQUARE 3PCSSqua... |
| 76099 | Wiha | 85.21 $ | 1000 | BLADE SET ASSORTED W/CASE... |
| 76091-0001 | Molex, LLC | 0.0 $ | 1000 | CONN CAGE SFP+ 2X2 W/LIGH... |
| 7609-501LF | Tusonix a Su... | 39.67 $ | 1000 | CONN BARRIER STRIP 9CIRC ... |
| 76092 | Wiha | 13.83 $ | 1 | BLADE SET TORX TR 9PCTorx... |
Latest Products
BP-10517
BODY PLUG 1.77" HOLE SIZEHole Plug 1.772...
10320B
BLANKING PLUG: 2.031 IN (51.6 MMHole Plu...
15162B
BLANKING PLUG: .866 IN (22 MM) HHole Plu...
41H
PLUG BUTTON 1.25" HOLEHole Plug 1.250" (...
41F
PLUG BUTTON .875" HOLEHole Plug 0.875" (...
1737150000
CABLE PLUG BLANK M20 BRASS EXEHole Plug ...
7609 Datasheet/PDF