| Allicdata Part #: | 7726D066A-9CS2667-ND |
| Manufacturer Part#: |
7726D066A-9CS2667 |
| Price: | $ 3.65 |
| Product Category: | Cables, Wires |
| Manufacturer: | TE Connectivity Raychem Cable Protection |
| Short Description: | COAX CABLE-DATA BUS |
| More Detail: | Twinaxial Cable 26 AWG 100.0' (30.48m) 77 Ohms |
| DataSheet: | 7726D066A-9CS2667 Datasheet/PDF |
| Quantity: | 1000 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| 2500 +: | $ 3.31092 |
Specifications
| Impedance: | 77 Ohms |
| Operating Temperature: | -- |
| Shield Coverage: | 90% |
| Shield Material: | Copper Alloy, Silver Coated |
| Dielectric Diameter: | 0.037" (0.94mm) |
| Dielectric Material: | Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE) |
| Conductor Material: | Copper Alloy, Silver Coated |
| Features: | -- |
| Usage: | RF Signal |
| Jacket Color: | White |
| Length: | 100.0' (30.48m) |
| Series: | CHEMINAX |
| Shield Type: | Braid |
| Jacket (Insulation) Diameter: | 0.107" (2.72mm) |
| Jacket (Insulation) Material: | Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE) |
| Conductor Strand: | 19 Strands / 38 AWG |
| Wire Gauge: | 26 AWG |
| Cable Group: | -- |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | -- |
| Cable Type: | Twinaxial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | -- |
| Part Status: | Active |
Related Products
Search Part number : "7726" Included word is 10
| Part Number | Manufacturer | Price | Quantity | Description |
|---|
| 7726D3664-9 | TE Connectiv... | 4.11 $ | 1000 | 7726D3664-9 |
| 7726D0664-96 | TE Connectiv... | 3.07 $ | 1000 | COAX CABLE-DATA BUSTwinax... |
| 7726D066A-9CS2667 | TE Connectiv... | 3.65 $ | 1000 | COAX CABLE-DATA BUSTwinax... |
| 7726S0LL4-96 | TE Connectiv... | 3.31 $ | 1000 | 7726S0LL4-96 |
| BV030-7726.0 | Pulse Electr... | 0.0 $ | 1000 | XFRMR LAMINATED 2.8VA THR... |
| 7726S0LL4-9 | TE Connectiv... | 3.14 $ | 1000 | 7726S0LL4-9 |
| 7726D0664-9 | TE Connectiv... | 2.79 $ | 1000 | COAX CABLE-DATA BUSTwinax... |
| 7726D066A-9 | TE Connectiv... | 3.52 $ | 1000 | COAX CABLE-DATA BUSTwinax... |
| 7726S1LL4-9 | TE Connectiv... | 3.53 $ | 1000 | COAX CABLE-DATA BUSTwinax... |
| 7726S1LL4-96 | TE Connectiv... | 3.71 $ | 1000 | COAX CABLE-DATA BUSTwinax... |
Latest Products
M4243 BK001
CABLE COAXIAL 30AWG 1000'Coaxial Cable 3...
DAS300P 010500
DAS300 PLENUM 50 OHM COAXCable
1370P 009500
COAX RG59 20AWG 75OHMCoaxial - Plenum Ca...
C1155B.21.01
CABLE COAXIAL RG58C 20AWG 1000'Coaxial C...
5028D5312-9CS1173
COAX CABLE-STANDARD PTriaxial Cable 28 A...
5024M0024-9
COAX CABLE-HIGH PERFOTwinaxial Cable 24 ...
7726D066A-9CS2667 Datasheet/PDF