CA0508KRX7R7BB102 Allicdata Electronics
Allicdata Part #:
CA0508KRX7R7BB102-ND
Manufacturer Part#:
CA0508KRX7R7BB102
Product Category:
Capacitors
Manufacturer: Yageo
Short Description: CAP ARRAY 1000PF 16V X7R 0508
More Detail: 1000pF Isolated Capacitor 4 Array 16V X7R 0508 (12...
DataSheet: CA0508KRX7R7BB102 datasheetCA0508KRX7R7BB102 Datasheet/PDF
Quantity: 1000
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status: Lead free / RoHS Compliant
Stock 1000Can Ship Immediately
Specifications
Dielectric Material: Ceramic
Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Package / Case: 0508 (1220 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Ratings: --
Temperature Coefficient: X7R
Circuit Type: Isolated
Number of Capacitors: 4
Series: CA
Voltage - Rated: 16V
Tolerance: ±10%
Capacitance: 1000pF