| Allicdata Part #: | CC4427-000-ND |
| Manufacturer Part#: |
CC4427-000 |
| Price: | $ 18.09 |
| Product Category: | Cables, Wires - Management |
| Manufacturer: | TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine |
| Short Description: | STD POLY MOLDED PARTS |
| More Detail: | Heat Shrink Boot - 90° 63 |
| DataSheet: | CC4427-000 Datasheet/PDF |
| Quantity: | 1000 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| 25 +: | $ 16.44050 |
Specifications
| Series: | Thermofit 222D9 |
| Part Status: | Active |
| Lead Free Status / RoHS Status: | -- |
| Type: | Boot - 90° |
| Shell Size - Insert: | 63 |
| Features: | Adhesive Coating |
| Color: | -- |
| Material: | Polyolefin (PO), Semi-Rigid |
| Large Diameter Supplied: | 1.717" (43.61mm) |
| Large Diameter Recovered: | 1.343" (34.11mm) |
| Small Diameter Supplied: | 0.449" (11.40mm) |
| Small Diameter Recovered: | 0.142" (3.61mm) |
| Large Recovered Length: | 0.839" (21.31mm) |
| Small Recovered Length: | 1.850" (46.99mm) |
| Total Length Supplied: | -- |
| Total Length Recovered: | 4.551" (115.60mm) |
Related Products
Search Part number : "CC44" Included word is 4
| Part Number | Manufacturer | Price | Quantity | Description |
|---|
| CC4427-000 | TE Connectiv... | 18.09 $ | 1000 | STD POLY MOLDED PARTSHeat... |
| CC4459-000 | TE Connectiv... | 34.33 $ | 1000 | NBC MOLDED PARTSHeat Shri... |
| CC4408-000 | TE Connectiv... | 1.93 $ | 1000 | HEATSHRNK 19.0MM PRESCORE... |
| CC4471-000 | TE Connectiv... | 36.7 $ | 1000 | BLOW-MOLDED PARTSHeat Shr... |
Latest Products
602A114-25-G01-0
MOLDED PARTSHeat Shrink
462A423-51-01-0
BLOW-MOLDED PARTSHeat Shrink
422A414-4-0
FLEX POLY MOLDED PARTHeat Shrink
207W623-100/184-0
MOLDED PARTSHeat Shrink
602A022-3/42-0
STD POLY MOLDED PARTSHeat Shrink
202D211-12-61-0-CS5077
OTHER ELASTOMERSHeat Shrink Boot Black, ...
CC4427-000 Datasheet/PDF