CCESMA-MM-SS402-120 Allicdata Electronics
Allicdata Part #:
CCESMA-MM-SS402-120-ND
Manufacturer Part#:
CCESMA-MM-SS402-120
Product Category:
Cable Assemblies
Manufacturer: Crystek Corporation
Short Description: CBL ASSY SMA PLUG-PLUG 10'
More Detail: Cable Assembly Coaxial SMA to SMA Male to Male 4.1...
DataSheet: CCESMA-MM-SS402-120 datasheetCCESMA-MM-SS402-120 Datasheet/PDF
Quantity: 1000
Lead Free Status / RoHS Status: Lead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 (Unlimited)
Stock 1000Can Ship Immediately
Specifications
Series: SS402
Part Status: Active
Lead Free Status / RoHS Status: --
Gender: Male to Male
Moisture Sensitivity Level (MSL): --
Style: SMA to SMA
1st Connector: SMA Male Plug
2nd Connector: SMA Male Plug
Length: 120.0" (3.0m) 10.0'
Cable Type: 4.14mm OD Coaxial Cable
Impedance: 50 Ohms
Frequency - Max: 18GHz
Color: Blue
Features: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C