CCSMA-MM-RG316DS-48P Allicdata Electronics
Allicdata Part #:
CCSMA-MM-RG316DS-48P-ND
Manufacturer Part#:
CCSMA-MM-RG316DS-48P
Product Category:
Cable Assemblies
Manufacturer: Crystek Corporation
Short Description: CBL ASSY SMA PLUG RG316 DS 4'
More Detail: Cable Assembly Coaxial SMA to SMA Male to Male RG-...
DataSheet: CCSMA-MM-RG316DS-48P datasheetCCSMA-MM-RG316DS-48P Datasheet/PDF
Quantity: 1000
Lead Free Status / RoHS Status: Lead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 (Unlimited)
Stock 1000Can Ship Immediately
Specifications
Series: RG316DS
Part Status: Active
Lead Free Status / RoHS Status: --
Gender: Male to Male
Moisture Sensitivity Level (MSL): --
Style: SMA to SMA
1st Connector: SMA Male Plug
2nd Connector: SMA Male Plug
Length: 48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type: RG-316 DS
Impedance: 50 Ohms
Color: Clear
Features: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C