FW-02-04-F-D-448-157 Allicdata Electronics
Allicdata Part #:
FW-02-04-F-D-448-157-ND
Manufacturer Part#:
FW-02-04-F-D-448-157
Product Category:
Connectors, Interconnects
Manufacturer: Samtec Inc.
Short Description: .050'' BOARD SPACERS
More Detail: 4 Position Header Spacer Connector 0.050" (1.27mm)...
DataSheet: FW-02-04-F-D-448-157 datasheetFW-02-04-F-D-448-157 Datasheet/PDF
Quantity: 1000
Stock 1000Can Ship Immediately
Specifications
Series: Flex Stack, FW
Packaging: Bulk
Part Status: Active
Number of Positions: 4
Pitch: 0.050" (1.27mm)
Number of Rows: 2
Row Spacing: 0.050" (1.27mm)
Length - Overall Pin: 0.695" (17.653mm)
Length - Post (Mating): 0.157" (3.988mm)
Length - Stack Height: 0.448" (11.379mm)
Length - Tail: 0.090" (2.286mm)