FW-07-05-F-D-448-120 Allicdata Electronics
Allicdata Part #:
FW-07-05-F-D-448-120-ND
Manufacturer Part#:
FW-07-05-F-D-448-120
Product Category:
Connectors, Interconnects
Manufacturer: Samtec Inc.
Short Description: .050'' BOARD SPACERS
More Detail: 14 Position Header Spacer Connector 0.050" (1.27mm...
DataSheet: FW-07-05-F-D-448-120 datasheetFW-07-05-F-D-448-120 Datasheet/PDF
Quantity: 1000
Stock 1000Can Ship Immediately
Specifications
Series: Flex Stack, FW
Packaging: Bulk
Part Status: Active
Number of Positions: 14
Pitch: 0.050" (1.27mm)
Number of Rows: 2
Row Spacing: 0.050" (1.27mm)
Length - Overall Pin: 0.568" (14.427mm)
Length - Post (Mating): 0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height: 0.448" (11.379mm)