LED30W-24 Allicdata Electronics
Allicdata Part #:
1121-1056-ND
Manufacturer Part#:
LED30W-24
Product Category:
Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
Manufacturer: Thomas Research Products
Short Description: LED DRIVER CV AC/DC 24V 1.25A
More Detail: 1.25A 24V Constant Voltage LED Driver AC DC Conver...
DataSheet: LED30W-24 datasheetLED30W-24 Datasheet/PDF
Quantity: 86
Stock 86Can Ship Immediately
Specifications
Dimming: --
Weight: --
Approvals: CE, cULus
Mounting Type: Chassis Mount
Size / Dimension: 4.92" L x 1.69" W x 0.98" H (125.0mm x 43.0mm x 25.0mm)
Termination Style: Wire Leads
Efficiency: 85%
Operating Temperature: -30°C ~ 60°C
Ratings: IP66
Features: OCP, OVP, SCP
Series: LED-30W
Power (Watts): 30W
Current - Output (Max): 1.25A
Voltage - Output: 24V
Voltage - Input (Max): 305VAC
Voltage - Input (Min): 90VAC