| Allicdata Part #: | PCD2B-ND |
| Manufacturer Part#: |
PCD2B |
| Price: | $ 0.46 |
| Product Category: | Cables, Wires - Management |
| Manufacturer: | Panduit Corp |
| Short Description: | CBL CLAMP CONDUIT MET FASTENER |
| More Detail: | Cable Clamp, Conduit Metallic Fastener 1.000" (25.... |
| DataSheet: | PCD2B Datasheet/PDF |
| Quantity: | 1000 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| 100 +: | $ 0.41675 |
Specifications
| Length: | -- |
| Panel Thickness: | -- |
| Bundle Center to Mounting Center: | -- |
| Screw Size: | 1/4" |
| Features: | Hardware Included |
| Adhesive: | -- |
| Material Flammability Rating: | -- |
| Material Thickness: | -- |
| Panel Hole Size: | -- |
| Height: | -- |
| Width: | -- |
| Series: | StrongHold™ |
| Color: | Metallic |
| Material: | Metal |
| Mounting Type: | Fastener |
| Opening Size: | 1.000" (25.40mm) |
| Type Attributes: | Bolt Closure |
| Type: | Clamp, Conduit |
| Part Status: | Active |
| Lead Free Status / RoHS Status: | -- |
| Packaging: | Bulk |
Related Products
Search Part number : "PCD2" Included word is 4
Latest Products
STL-8-250-3-01
CBL CLIP TWIST LOCK FIR TREECable Clip, ...
SBC500-1
CBL CLAMP GROUNDING COPPERCable Clamp, G...
ALBFLB55100
CBL CLAMP BUNDLE FASTENERCable Clamp, Bu...
PCL200016
P-CLAMP (BOEING SPEC)P-CLAMP (BOEING SPE...
PCL100107
P-CLAMP (BOEING SPEC)P-CLAMP (BOEING SPE...
SICH75-M
CBL CLIP WIRE SADDLE NAT ARROWCable Clip...
PCD2B Datasheet/PDF