SFS30482R5B Allicdata Electronics
Allicdata Part #:
SFS30482R5B-ND
Manufacturer Part#:
SFS30482R5B
Product Category:
Power Supplies - Board Mount
Manufacturer: Cosel USA, Inc.
Short Description: DC DC CONVERTER 2.5V
More Detail: Isolated Module DC DC Converter 1 Output 2.5V 9...
DataSheet: SFS30482R5B datasheetSFS30482R5B Datasheet/PDF
Quantity: 1000
Stock 1000Can Ship Immediately
Specifications
Current - Output (Max): 9A
Supplier Device Package: --
Size / Dimension: 1.52" L x 1.23" W x 0.31" H (38.7mm x 31.2mm x 8.0mm)
Mounting Type: Surface Mount
Efficiency: 91%
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating)
Features: --
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Isolation: 1.5kV
Power (Watts): 23W
Series: SFS
Voltage - Output 4: --
Voltage - Output 3: --
Voltage - Output 2: --
Voltage - Output 1: 2.5V
Voltage - Input (Max): 76V
Voltage - Input (Min): 36V