| Allicdata Part #: | WR-L100S-VF-N1-R1500-ND |
| Manufacturer Part#: |
WR-L100S-VF-N1-R1500 |
| Product Category: | Connectors, Interconnects |
| Manufacturer: | JAE Electronics |
| Short Description: | CONN PLUG 0.5MM 100POS STR SMD |
| More Detail: | 100 Position Connector Receptacle, Center Strip Co... |
| DataSheet: | WR-L100S-VF-N1-R1500 Datasheet/PDF |
| Quantity: | 1000 |
| Series: | WR |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Receptacle, Center Strip Contacts |
| Number of Positions: | 100 |
| Pitch: | 0.020" (0.50mm) |