4460-PCE10D434-EK Allicdata Electronics
Allicdata Part #:
336-2479-ND
Manufacturer Part#:
4460-PCE10D434-EK
Product Category:
RF/IF and RFID
Manufacturer: Silicon Labs
Short Description: KIT EZRADIO TEST CARD SI4460 TRX
More Detail: N/A
DataSheet: 4460-PCE10D434-EK datasheet4460-PCE10D434-EK Datasheet/PDF
Quantity: 1000
Stock 1000Can Ship Immediately
Specifications
Series: EZRadioPRO®
Part Status: Obsolete
Type: Transceiver
Frequency: 434MHz
For Use With/Related Products: Si4460
Supplied Contents: Board(s)
Description
Using the 4460-PCE10D434-EK, engineers can evaluate the full suite of PCE10D434 radio hardware and software. The board supports several programming tools, including the Proteus In-Circuit Emulator (ICE), Proteus Development Suite (PDS) and Proteus for Python (P4P) for application development. The board also provides support for Bluetooth, 2.4 GHz Wi-Fi connections, and Zigbee modules.
The specific data is subject to PDF, and the above content is for reference
Related Products
Search Part number : "4460" Included word is 40