4460CPCE27E169S Allicdata Electronics
Allicdata Part #:
4460CPCE27E169S-ND
Manufacturer Part#:
4460CPCE27E169S
Product Category:
RF/IF and RFID
Manufacturer: Silicon Labs
Short Description: PICO BOARD SKYWORKS FEM EU
More Detail: N/A
DataSheet: 4460CPCE27E169S datasheet4460CPCE27E169S Datasheet/PDF
Quantity: 1000
Stock 1000Can Ship Immediately
Specifications
Series: EZRadioPRO®
Part Status: Obsolete
Type: Transceiver
Frequency: 169MHz
For Use With/Related Products: Si4460
Supplied Contents: Board(s)
Description
One of the most important features of the 4460CPCE27E169S is its ability to effectively evaluate RF components. It is able to measure a wide range of parameters, including reception level, signal degradation, frequency range, and power up to a frequency of 10 GHz. It has a wide range of input and output ports with multiple types of connection, so it can easily be connected to different types of equipment for testing. It also includes a real-time user interface which allows for quick and easy setup and testing.
The specific data is subject to PDF, and the above content is for reference
Related Products
Search Part number : "4460" Included word is 40